Mariacka – Reportaż

Projekt Mariacka jest filmem powstałym na potrzeby Urzędu Miasta Katowice. Ulica Mariacka, „centrum” śląskiej stolicy jest przedmiotem zarówno zachwytu, jak i kontrowersji. Wydzielony obszar miasta, zamknięty dla ruchu samochodowego, miał w zamyśle twórców stworzyć miejsce wyjątkowe dla mieszkańców poszukujących rozrywki, miłego spędzenia czasu czy kontaktu z kulturą popularną.

W materiale stworzonym przez naszą agencję filmową podstawą są wypowiedzi na temat Mariackiej osób w wieloraki sposób powiązanych z tym miejscem. Różnorodność osobistości, które zgodziły się udzielić wywiadu na potrzeby projektu, zachwyca.

W filmie promocyjnym wystąpili: dziennikarze (m.in. Kamil Durczok, Agnieszka Obszańska), artyści (Czesław Mozil, Abradab, Krzysztof Skiba, Szymon Kobylarz), prezydent miasta (Piotr Uszok), lokalni inwestorzy (Dominik Tokarski, Krzysztof Krot) oraz wiele innych osób związanych z Katowicami.

Wypowiedzi, materiały archiwalne, przebitki z wydarzeń i podkład muzyczny legendarnego śląskiego zespołu Kalibra 44 – to wszystko można zobaczyć w wideo w