fbpx

Film promocyjny | Reportaż

Film promocyjny o designie dotyczący śląskich ikon tego zjawiska. Co jest warte uwagi, zobaczcie w naszej realizacji.

Czy znasz długopis marki Zenith? Oczywiście, to produkt śląskiego środowiska projektanckiego, jak i wiele innych, ciekawych rzeczy. Design to przede wszystkim forma użytkowa czy sztuka?

W naszym wideo reklamowym znalazły się wypowiedzi (dr hab. Irma Kozina, Mariusz Kleszczewski) oraz prezentacje projektów związanych z tytułowym zjawiskiem:

– wydanie książkowe Śląskie Ikony Designu

– strona internetowa www.ikony.design-silesia.pl

Szkoła Możliwości – Dokument

Produkcja filmowa, przybliżająca wizerunek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kompleksem Sportowym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, była wyzwaniem dla naszej agencji.

 

Podejmowanie tematów „trudnych” nie zawsze musi prowadzić do uzyskania efektu w skali szarości.  My postaraliśmy się, żeby nasza realizacja była równocześnie rzetelna i kolorowa. Uczniowie szkoły w Dąbrowie Górniczej, pomimo trudności z jakimi przyszło im się zmagać, otrzymują niesamowite wsparcie od pracowników placówki, jak i swoich najbliższych. To właśnie stanowiło ramę naszej produkcji. Determinacja, ambicja, nadzieja i współpraca to niewidzialni bohaterowie tego filmu. Szereg wywiadów, prezentacja sylwetek młodych ludzi, potencjał jaki posiada ten Ośrodek Wychowawczy i możliwości, które daje swoim uczniom – to elementy obecne w powstałym filmie dokumentalnym.

Relacja z festiwalu – Dokument – Making Something Out of Nothing

Film dokumentalny z XX edycji Festiwalu Ars Cameralis 2011, produkcja i postprodukcja – RedKnife Films.

„Prezentowany dokument jest zapisem XX edycji Festiwalu Ars Cameralis 2011. Jest również ukazaniem pasji, potrzeby tworzenia i ekspresji artystycznej. Fragmenty koncertów takich zespołów jak m.in. Fleet Foxes, M83, The Glitch Mob czy El Guincho przeplatane są osobistymi rozmowami z samymi twórcami. Film w wyjątkowy sposób oddaje autorski charakter festiwalu Ars Cameralis, który promuje alternatywne zjawiska ze sztuki, muzyki, teatru i literatury.” (Ars Cameralis)

Profesjonalnie nakręcony, naszpikowany wielkimi nazwiskami dokument obrazuje ubiegłoroczną edycję festiwalu. Strzępki wywiadów oddają też atmosferę śląskiej imprezy: otwartej, nastawionej na uważnego odbiorcę i bardzo – wybaczcie frazes – przytulnej. W 25-minutowym klipie widzimy zwariowanych muzyków Faust prowadzących warsztaty dla publiczności, zadumanego Robina Pecknolda czy imponująco szczerego Johna Granta, który opowiada o swoich problemach z nałogiem. Wszystko osnute jest wokół tematu magicznego wymiaru sztuki, który zasadza się w znoszeniu barier. Ciekawe, co w tym roku przygotuje nam Ars Cameralis.” (Machina)

Dokument

Trzy spojrzenia na Katowice,  Śląsk,  Polskę.

Ten reportaż filmowy, zrealizowany przez naszą ekipę – na podstawie autorskiego pomysłu, został doceniony przez jury. Najważniejsze dla nas jest to, że podobał się także samym mieszkańcom Śląska.

Podstawą filmu są trzy opowieści, których wspólnym czynnikiem jest słabość do miasta Katowice. Praca przy takiej produkcji filmowej – to sama przyjemność.

„Tak Kato Widzę to pierwszy znany nam film pokazujący Śląsk z innej perspektywy. Świetna realizacja, ciekawa muzyka  i obfitość superlatyw powodują, że obraz ten jest bardzo przyjazny w odbiorze”

Muzyka: Teleport Katowice

Mariacka – Reportaż

Projekt Mariacka jest filmem powstałym na potrzeby Urzędu Miasta Katowice. Ulica Mariacka, „centrum” śląskiej stolicy jest przedmiotem zarówno zachwytu, jak i kontrowersji. Wydzielony obszar miasta, zamknięty dla ruchu samochodowego, miał w zamyśle twórców stworzyć miejsce wyjątkowe dla mieszkańców poszukujących rozrywki, miłego spędzenia czasu czy kontaktu z kulturą popularną.

W materiale stworzonym przez naszą agencję filmową podstawą są wypowiedzi na temat Mariackiej osób w wieloraki sposób powiązanych z tym miejscem. Różnorodność osobistości, które zgodziły się udzielić wywiadu na potrzeby projektu, zachwyca.

W filmie promocyjnym wystąpili: dziennikarze (m.in. Kamil Durczok, Agnieszka Obszańska), artyści (Czesław Mozil, Abradab, Krzysztof Skiba, Szymon Kobylarz), prezydent miasta (Piotr Uszok), lokalni inwestorzy (Dominik Tokarski, Krzysztof Krot) oraz wiele innych osób związanych z Katowicami.

Wypowiedzi, materiały archiwalne, przebitki z wydarzeń i podkład muzyczny legendarnego śląskiego zespołu Kalibra 44 – to wszystko można zobaczyć w wideo w